Czemu szkolne związki się rozpadają?

W każdej szkole znajdziemy przynajmniej jedną parę, która z rozbrajającą uporczywością pokazuje wszystkim na korytarzu, że już dawno weszła na intymny poziom. Takie związku jednak mają często to do siebie, że błyskawicznie się rozpadają, a przynajmniej jedna osoba z pary od razu znajduje sobie kogoś nowego. Czemu te związki trwają tak krótko i czy każdy szkolny związek jest skazany na porażkę?

Związek z osobą z tej samej szkoły
Szkoła to dla młodych osób najlepsze źródło pozyskania partnera. W niej spędzamy najwięcej czasu i przeważnie, jeśli nie jest to szkoła, w której wyraźnie dominują uczniowie jednej płci, pod dostatkiem mamy osób, które nam się podobają. Dlatego też osoby, którym naprawdę zależy na samym byciu w związku albo byciu z kimkolwiek w łatwy sposób znajdują kogoś właśnie w szkole. I nie ma w tym niczego złego, o ile związek ten oparty jest na szacunku. Bo może się zdarzyć i tak, że jedna ze stron w taki związek wchodzi dla poklasku, żeby się popisać albo żeby zdobyć uwagę innych osób, które zauważą w końcu kogoś, kto wystawia na oczy publiki swoją nową relację.

Najstarsze uniwersytety na świecie

Ale po co tak to manifestować?
Dla osób bardziej dojrzałych albo jeszcze niewciągniętych w modę randkowania moda na pokazywanie swojego związku i wyraźne manifestowanie swoich uczuć na korytarzu jest po prostu bez sensu. Jednak dla młodych osób związek z kimś, kogo uważamy za atrakcyjną osobę, jest pewnego rodzaju osiągnięciem. Chcemy wtedy, żeby inni podziwiali nas i naszą własną atrakcyjność. Wystawianie związku rzadko kiedy ma związek z celebracją naszej miłości, a raczej z chęcią pokazania siebie w jak najlepszym świetle i uzyskania aprobaty czy nawet podziwu ze strony naszych znajomych i całkiem obcych nam ludzi, którzy mijają nas nieraz z obrzydzeniem na korytarzu.

Dlaczego takie związki nie działają?
Zdrowy związek musi być oparty na szacunku do swojego partnera i samego siebie. Poza tym związki na pokaz, którymi częściowo są te związki, które widujemy na szkolnych korytarzach, często mają na celu pozwolenie jednej ze stron zaistnieć w sferze publicznej i znaleźć sobie kogoś lepszego. A z takim podejściem nie uda nam się na pewno budować związku, który będzie miał perspektywy na przyszłość. Nie da się inwestować w związek na poważnie, jeśli jest on dla nas tylko środkiem do celu. Uczniowie, którym zależy na przetrwaniu ich relacji, starają się spędzić ze sobą czas i delektować się miłością między sobą, a niekoniecznie maszerować dumnie po korytarzach szkolnych.