Najczęstsze błędy popełniane podczas czytania

Te proste porady znacznie poprawią Twoją koncentrację i sposób czytania.

Nie czytaj przy słabym oświetleniu

Nie powinieneś czytać ani próbować zapamiętywać treści przy słabym oświetleniu. To tylko nadwyręży Twoje oczy i spowoduje zmęczenie wzroku. Jest to bardzo prosta rzecz, którą zazwyczaj można przygotować tuż przed rozpoczęciem sesji: znajdź dobrze oświetlone miejsce, z naturalnym światłem, jeśli to możliwe. Ponadto zaleca się, aby znaleźć optymalną odległość czytania dla Ciebie, nie za blisko i nie za daleko.

Unikaj rozluźnionej postawy

Jeśli chodzi o czytanie, zwłaszcza podczas długich sesji czytania, ludzie mają tendencję do przyjmowania dziwnych i nietypowych postaw w celu zwalczania bólu ciała. Na przykład, wielu kończy czytanie na leżąco, co jest ogromnym błędem. Dowiedz się więcej: wystawa książek zakazanych

Idealna postawa to postawa wyprostowana. Dlaczego, możecie zapytać.

Wszystko kręci się wokół sygnałów, które wysyłasz do swojego mózgu: jeśli leżysz i jesteś zrelaksowany, twój mózg będzie zrelaksowany i dlatego trudniej będzie ci zachować informacje, ponieważ nie emitujesz odpowiednich sygnałów do nauki. Leżąc w pozycji pionowej, mózg otrzymuje maksymalną ilość powietrza i krwi, dzięki czemu może pracować na najwyższych obrotach.

W ten sposób pomagasz również swoim oczom w prawidłowym ustawieniu ostrości poprzez wyśrodkowanie pola widzenia. Wreszcie, jeśli jesteś wyprostowany i czujny, warunkujesz swój mózg, aby był wyprostowany i czujny, jak również, optymalizujesz jego funkcjonowanie.

Stałe poruszanie głową

Naszą naturalną tendencją podczas czytania jest przesuwanie głowy z lewej strony na prawą wzdłuż linii czytania. To nie tylko spowalnia proces, ale także utrudnia optymalizację fiksacji.

Świadomość tego problemu pomoże Ci go uniknąć: staraj się nie ruszać głową i pomagaj sobie tylko oczami. Na początku jest to żmudne i prawdopodobnie będziesz robić jedną fiksację na słowo, ale nie martw się. Dzięki praktyce i ćwiczeniom poprawisz swoją fiksację, a tym samym szybkość uczenia się i czytania.